Jak znaleźć czyjś adres e-mail? Trzy skuteczne sposoby

Jak znaleźć czyjś adres e-mail? Trzy skuteczne sposoby

Jak znaleźć email na stronie internetowej

Zapewne nie raz próbowałeś odnaleźć maila kontaktowanego na stronie internetowej firmy X, ale… no po prostu go tam nie było. To znaczy był, ba, pewnie nawet nadal jest, ale po prostu go nie widać. Powodów może być wiele: słabo zaprojektowana strona, kod, który się nie wyświetla lub po prostu nieumiejętne umieszczenie sekcji „kontakt”.

Ludzie są niecierpliwi, a witryna Internetowa przecież ma maksymalnie ułatwić kontakt.

Czasem jednak to my potrzebujemy tego kontaktu bardziej niż firma. Zatem jak znaleźć email na stronie internetowej?

Uznałem, że skoro szukasz rozwiązania tego problemu to zależy Ci na tym, by był on legalny oraz darmowy. Idealnie trafiłeś lub trafiłaś! Dziś przedstawię Ci trzy sprawdzone sposoby na znalezienie adresu email do kogokolwiek. 🙂

Zapisz się i otrzymaj więcej artykułów! [newsletter_form type=”minimal”]

Tak na marginesie dodam że, rok temu, wraz z moim serdecznym przyjacielem organizowaliśmy projekt Młodzi Bogaci mieliśmy ogromny problem z odnajdywaniem maili do pracowników uczelni takich jak Uniwersytet Jagielloński czy Wrocławski. Pech chciał, że to my potrzebowaliśmy ich, nie oni nas. Nikt nam straconych nerwów i czasu nie odda. Gdybym ja wtedy trafił na taki wpis jak dzisiaj… Zaczynamy!

Sposób #1 / hunter.io

Sposób pierwszy i najlepszy, bo szanuję Twój czas. Pokażę jak działa na przykładzie mojej historii z UJ-tem. Wystarczy, że wejdziesz na stronę hunter.io i podasz adres witryny internetowej, z której to sprytne oprogramowanie wyrzuci Ci wszystkie adresy email. Banalne prawda? Prawda.

Jak znaleźć email do każdego?

Co ciekawe oprogramowanie jest darmowe, a pole wyszykowania możemy ograniczyć do „prywatnych” maili (personal) oraz tych ogólnych np. „kontakt” (generic).

Jak widać na załączonym obrazku, Hunter odnalazł aż 2 313 adresów email. Nam wystarczy jeden działający, ale czasem trzeba wysłać tego samego maila do wielu osób, aby zwiększyć prawdopodobieństwo odpowiedzi wciągu tygodnia-dwóch (w przypadku UJ:)). Jeśli natomiast chcielibyśmy wysłać wiadomość do każdego adresu, który oprogramowanie odnalazło, wystarczy, że wyeksportujemy sobie listę wszyskich maili do .csv. Niestety ta opcja jest dodatkowo płata.

Eksport maila do csv
Eksport maila do csv

Sposób #2 / LinkedIn

Od początku tego roku jestem fanem oraz stałym użytkownikiem LinkedIn. Jest to niesamowicie skuteczna platforma, dzięki której udało mi się pozyskać setki bardzo wartościowych kontaktów. Jeśli masz trochę więcej czasu to zachęcam Cie do przygotowania swojego profilu oraz rozpoczęcia procedury „dodawania kontaktów”. Większość osób przyjmuje zaproszenia, nawet od obcych osób, o ile te posiadają dobrze wyglądające i pełne profile. Zainwestuj trochę czasu, a następnie zdobywaj kontakty do każdego ważnego człowieka. Co jeśli nie chcesz pisać na czacie i potrzebujesz znaleźć email? Już tłumaczę jak.

Ryszard Petru email

Wystarczy, że osoba, której szukacie Was zaakceptuje, a następnie wejdziecie na jej profil i klikniecie „pokaż więcej” w sekcji „informacje”. Oczywiście z szacunku do prywatności nie zamierzam publikować adresu email pana Ryszarda Petru. Btw. pan Ryszard nadal nie zaktualizował opisu – nie bądź jak pan Petru!

Jak znaleźć email przez Google? #3

Alternatywą dla dwóch powyższych sposobów jest oczywiście Google i trochę pracy. Przed poznaniem możliwości narzędzia Hunter.io korzystałem właśnie z tej metody. Czasem się udaje, czasem nie, ale warto spróbować. Szczególnie, że nie wiadomo jak długo Hunter pożyje! 🙂

Jak znaleźć email przez Google?

Jak znaleźć email przez Google

Najprościej wpisać imię oraz firmę, w której ta osoba pracuje. Niestety musielibyście wiedzieć wcześniej, że w firmie X pracuje pan Y. A to często spory problem, choć pamiętajcie, że w każdej firmie jest Pani Kasia i Pan Bartek.

Z drugiej strony warto wykorzystać znajomość adresu email, który przecież jest identyczny jak adres strony internetowej tylko zawiera przedrostek @. Zatem jeśli chcielibyście znaleźć kontakt do pani Kasi z Uniwersytetu Jagiellońskiego moglibyście spróbować w ten sposób: Kasia @uj.edu.pl. Serio działa. 

Jeśli potrzebujecie osoby odpowiedzialnej za kontakt w firmie, spróbujcie wpisać nazwę firmy oraz słowo „kontakt”. Google automatycznie podrzuci Wam strony, w których występuje ten keyword. Tam powinien być mail 🙂 Jeśli nie ma – skorzystajcie z sposobu #1.

Zapisz się i otrzymaj więcej artykułów! [newsletter_form type=”minimal”]

Podsumowanie

Teraz już wiesz jak znaleźć email na stronie internetowej! Pamiętaj, że ta wiedza powinna zostać rozszerzana na możliwie najwięcej osób. Nie pozwólmy innym tracić nerwów na szukanie emaili w Internecie. Przecież to takie łatwe i przyjemne! Wystarczy, że podeślesz ten artykuł swoim znajomym, którzy często szukają 😉

[kkstarratings]

Dziękuję za uwagę,
Tomek

btw. jeśli jesteście zainteresowani email marketingiem, to polecam blog Peep Strategy i zakładkę email marketing 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.